Lampy stojące

48h
Lampa stojąca Florence biała z kryształami Lampa stojąca Florence biała z kryształami
370,00 zł
Lampa podłogowa FLORENCE  wykonana z lakierowanej stali , (kolor biały i czarny) posiada ażurowy abażur osadzony na trzonku E27 (brak żarówki w...
48h
Lampa stojąca Florence czarna z kryształami Lampa stojąca Florence czarna z kryształami
370,00 zł
Lampa podłogowa FLORENCE  wykonana z lakierowanej stali , (kolor biały i czarny) posiada ażurowy abażur osadzony na trzonku E27 (brak żarówki w...

LAMPY PODŁOGOWE, STOJĄCE

Lampy podłogowe, lub ich synonim lampy stojące, stanowią istotny element dodatkowego oświetlenia pomieszczeń, a dzięki swojej mobilności mogą być podłączane w każdym miejscu do którego zamontowano gniazdko elektryczne. Jak mało które, lampy podłogowe nadają się do stworzenia przyjemnego nastroju łącząc w sobie funkcje oświetleniową i dekoracyjną.

Lampy stojące - do każdego wnętrza i na każde potrzeby.

Lampy podłogowe na stronie Agora Oswietlenie są dostępne w różnych stylach i typach oraz dają możliwość dopasowania ich do konkretnego pomieszczenia. Niezmiennym powodzeniem cieszą się lampy w stylu skandynawskim, których prostota, stonowane barwy i użyte materiały ( metal, drewno, abażury z naturalnych włókien) będą komponowały się w każdym nowoczesnym pomieszczeniu nadając mu niepowtarzalnego uroku i przytulnej atmosfery. Wielu zwolenników mają też ponadczasowe lampy stojące klasyczne najczęściej z mosiądzu, drewna, szkła lub kryształu, które dodają szyku i elegancji w pomieszczeniach. 

Nowoczesne formy lamp podłogowych na wysięgniku, wykorzystujące przeciwwagę lub ciężkie podstawy z marmuru, granitu czy odlewu, dają możliwość przeniesienia źródła światła z dala od korpusu lampy, tak aby schować go za sofą, fotelem czy w rogu pomieszczenia. Są to tak zwane, lampy podgłogowe łukowe. Taka lampa stojące idealnie przyda się podczas wieczornego czytania twojej ulubionej ksiązki lub magazynu, kiedy wygodnie ułoższ się na fotelu lub kanapie. Światło lampy podłogowej padające z góry spowoduje, że bedzie ukierunkowane cetralnie w pożądane miejsce, a w momencie gdy chcemy zmienić pozycje do czytania, możemy również przesunać lampę podłogową. Taka dogodność lamp stojących jest niewątpliwie argumentem, aby pomyśleć o wkomponowaniu tych elementów oświetlenia w naszych aranżacjach.

Często lampy podłogowe wyposażone są w dwa źródła światła - jedno do oświetlenia ogólnego, najczęściej skierowane do góry tak aby odbite od sufitu, rozproszone  światło sprzyjało relaksowi a drugie często regulowane aby skierować je na czytaną gazetę lub książkę. Bardzo modne i lubiane przez designerów są lampy podłogowe tzw. trójnogi .Ich konstrukcja nawiązuje do statywów starych aparatów fotograficznych i kamer filmowych, z tą różnicą że na ich wierzchołku montuje się żródło światła w formie regulowanego spotu lub designerskiego żródła światła Np. w formie otwartego parasola, kopuły,czy innych form np. abażurów. Sama konstrukcja trójnogu może być wykonana z metalu, drewna nawiązując w swojej formie do stylu skandynawskiego lub industrialno-loftowego. 

Lampy stojące nie muszą zajmować wiele miejsca, często minimalistyczne wzornictwo ograniczające się do smukłych wąskich abażurów mocowanych do prostej podstawy metalowej, zajmują niewiele podłogi daje się umieścić w małych pomieszczeniach. 

Lampy podłogowe, a wybór swiatła i trzonka 

Aranżacje z wykorzystaniem lamp podłogowych powinny uwzględniać dedykowane do nich żródła światła najczęściej z wykorzystaniem trzonka E27 lub E14, i modułów LED. Istotna rolę odgrywa wybór barwy światła : ciepła bardziej sprzyja relaksowi, neutralna sprawdzi się przy doświetleniu pomieszczeń a zimna do pracy.

Menu
Close
Cart
Close
Back
Konto
Close